Fascynacja językiem greckim

To dla mnie najważniejsza zakładka.

Różne sprawy budzą w ludziach fascynację jezykiem greckim  bywa, że jest to miłość do Greka (rzadziej do Greczynki;). Zdarza się, że ktoś raz pojechał go Grecji i przepadł, podróżuje już tylko tam, marzy, by zwiedzić wszystkie wyspy, unika zatłoczonych przez turystów miejsc, a poszukuje swoich własnych szlaków, zapuszcza się do coraz mniejszych miasteczek i wiosek i angielski przestaje wystarczać. Ktoś inny polubił grecką mentalność, łatwo nawiązuje kontakty z Grekami i dlatego chce swobodnie rozmawiać z nimi po grecku. A czasem wszystkie powyższe przyczyny gromadzą się w jednej osobie.

Ja już nawet nie pamiętam jak to było ze mną... po prostu bardzo chciałam mówić po grecku, a grecki wcale nie wchodził mi łatwo. Wysiedziałam w swoim życiu wieeeele godzin strasznie nudnych zajęć z greckiego, czasem życie dawało mi odpocząć od greckiego, czasem miałam dosyć, ale zawsze wracałam.  

Kiedy sama zaczęłam uczyć, początkowo nie miałam pojęcia jak to robić, wiedziałam tylko jak nie chcę, by moje zajęcia wyglądały. Do wszystkiego stopniowo dochodziłam sama. Kilka lat temu wzięłam udział w kursie dla lektorów języka greckiego w Grecji, tam jeszcze sporo się dowiedziałam i wiele się nauczyłam. Ciągle udoskonalam swoje metody. Zawsze szukam sposobu na słuchacza i staram się dostosowywać do potrzeb osób, które przychodzą na moje zajęcia. Praca lektora ciągle wymaga ode mnie elastyczności i twórczego podejścia. Kiedy przygotowuję się do zajęć zawsze czuję małą tremę, która motywuje mnie do działania. Mam założenie, że jeśli kiedyś przestanę odczuwać ten dreszczyk, znaczy, że się wypaliłam i czas zrezygnować z dydaktyki.

Moje zajęcia są dynamiczne i nastawione na mówienie i komunikację, realizuję sporo gier i zabaw dydaktycznych, dzięki czemu moi słuchacze się nie nudzą a raczej dobrze się bawią. Przeprowadzam też sporo ćwiczeń se słuchu, do których często wykorzystuję piosenki greckie  Moim ulubionym greckim piosenkarzem jest Janis Kotsiras. 

Najbardziej lubię prowadzić zajęcia w grupie, bo gdy jakaś osoba jest zmęczona lub po prostu ma słabszy dzień wówczas inni uczestnicy grupy podciągają ją swoją energią do góry. 

Ale mam też spore doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych oraz przez Skyp’a na różnych poziomach zaawansowania. 

Jeśli chcesz się uczyć greckiego, a nie wiesz od czego zaczać, napisz do mnie .