KURSY JĘZYKA GRECKIEGO W ŁODZI - HARMONOGRAM ZAJĘĆ W ROKU 2019/2020

Zapraszam do uczestnictwa w zajęciach następujących grup zaawansowania:

Poziom A1 – wtorki lub czwartki godz. 17:30

Poziom A2 – poniedziałki godz. 18:30

Poziom A3 – poniedziałki godz. 16:30

Poziom B1/B2 – środy godz. 17:00

Poziom B1/B2 – konwersacje – środy godz. 18:30

Poziom A1 to poziom odpowiedni dla osób, które chcą się uczyć języka greckiego całkowicie od podstaw. Zaczniemy razem zupełnie od początku, od alfabetu.

Poziom A2 – do uczestnictwa w kursie na tym poziomie zapraszam osoby, które są po pierwszym semestrze nauki lub które kiedyś już się uczyły i chcą wrócić do greckiego po dłuższej przerwie. Zakładam, że słuchacz grupy A2 umie czytać i pisać po grecku, potrafi się przedstawić, powiedzieć skąd pochodzi, gdzie pracuje i ile ma lat. Powinien też umieć opisać swoją rodzinę oraz opowiedzieć jak wygląda jego standardowy dzień. Zakładam, że zna już dni tygodnia i godziny.

Poziom A3 to poziom właściwy dla osób, które potrafią posługiwać się czasem przeszłym i przyszłym, które mają już znacznie lepiej rozbudowany zasób słownictwa, znają nazwy warzyw, owoców, ubrań. Znają słownictwo związane z podróżowaniem, środkami lokomocji, zakupem biletów, wynajmu samochodu i już za chwilę wejdą na poziom średniozaawansowany.

Poziom B1/B2 – do uczestnictwa w zajęciach tej grupy zapraszam osoby, które często jeżdżą do Grecji i komunikują się już po grecku, ale nie czują się w tym pewnie. Ta grupa to miejsce dla osób, które potrzebują gruntownych powtórek i uporządkowania niektórych kwestii gramatycznych. Doskonale odnajdą się w tej grupie także te osoby, które nie mają jeszcze wystarczającej bazy słownictwa.

Konwersacje na poziomie B1/B2 to doskonałe miejsce dla osób, które już dużo umieją, zrobiły w swoim życiu sporo ćwiczeń, przerobiły już wiele tekstów i tematów gramatycznych, ale wciąż czują blokadę przed wypowiadaniem się po grecku. Jeśli zbierze się was wystarczająco dużo to poprosimy o stałe lub chociaż okazjonalne wsparcie pewnego niezwykle kontaktowego , dynamicznego i pełnego poczucia humoru native speakera, który już czeka na was gotowy do tego, żeby was wyluzować i pomóc wam w przełamaniu wszelkich blokad.

W celu poznania szczegółowych zasad uczestniczenia w zajęciach zapraszam do kontaktu

ciupa.aleksandra@gmail.com

Ceny kursów zależą od ilości osób, które się zgłoszą do poszczególnych grup.