O mnie

Nazywam się Aleksandra Ciupa, jestem filologiem klasycznym i nowogreckim. Od 10 lat zajmuję się nauczaniem języka nowogreckiego. Przez ten okres „przeszło przez moje ręce” naprawdę wiele wspaniałych osób, prawdziwych podróżników, systematycznie atakujących Grecję od strony lądu i morza, wielkich miłośników języka greckiego, wielbicieli kuchni greckiej, którzy umieją przyrzadzić wyśmienite potrawy greckie oraz znawców kultury greckiej, którzy zajmują się Grecją także naukowo.

Nauczanie daje mi bardzo wiele satysfakcji, uwielbiam pracować z ludźmi i widzieć jak pokonują własne bariery, nie poddają się i uparcie walczą z greckim i o grecki.

Jeśli marzysz, by mówić po grecku, lepiej nie mogłeś trafić! To było kiedyś także moje marzenie, które udało mi się zrealizować. Nie mam w Grecji rodziny, nie jestem żoną Greka, nie mieszkam w Grecji, aktualnie mam nawet mało czasu na podróżowanie do Grecji a jednak mówię po grecku, to naprawdę jest możliwe!

Grecja jest moją tęsknotą, czuję się szczęśliwa mieszkając w Polsce, jest mi dobrze z tym, że jestem Polką, ale słysząc słowo „Grecja” czuję ciepło w sercu i zawsze jak wyjeżdżam z Grecji to płaczę. 

Każda lekcja greckiego i spotkanie z szalonymi pasjonatami, czyli moimi słuchaczami, jest jakby małą podróżą do Grecji.